depilacja ząbki

Skąd się wziął makijaż

depilacja ząbki
Makijaż (fr.
maquiller: fałszować, szminkować) znany również jako ang.
make-up ? kosmetyki upiększające nałożone na skórę (szczególnie twarzy).
Termin ten może oznaczać również samo nakładanie kosmetyków. Słowem makijaż oznacza się zarówno preparaty, efekt jak i czynności polegające na kosmetycznym upiększaniu twarzy poprzez malowanie, szminkowanie czy pudrowanie. Makijaż pomaga wyeksponować urodę, podkreślić jej subtelność, zamaskować niedoskonałości cery. W pewnym stopniu, w określonych warunkach, także wyraża osobowość. Dzięki jego rozmaitym technikom można upozorować twarz na idealną i zdrową.
Pożądanym efektem makijażu jest jak najdoskonalsze zbliżenie wyglądu do aktualnie obowiązującego kanonu piękna i urody. Makijaż na przełomie wieków stale się zmieniał, dostosowując się do obowiązujących kanonów piękna.

Malowali się zarówno mężczyźni jak i kobiety, a sztuka ta uznana została za jedną z najstarszych na świecie.

Sztuka malowania ciała znana była już człowiekowi pierwotnemu, stosowana jest do dziś przez plemiona i ludy całego świata jako część obrządków rytualnych.
Wywodzi się z niej również współczesny bodypainting oraz tatuaż. W starożytnym Egipcie kobiety malowały powieki barwnikiem ze sproszkowanych minerałów, używały ponadto szminki, pudru, różu do policzków, czernidła do rzęs, farb do włosów i lakierów do paznokci (zachowane dzieła sztuki z tamtego okresu ukazują szeroki asortyment przyborów kosmetycznych stosowanych podczas toalety).

Starożytna Grecja wprowadzając sztukę teatralną korzystała z możliwości poprawienia rysów twarzy aktorów grających w amfiteatrach.

Wojownicy malowali twarze w tzw.
barwy wojenne.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Makija%C5%BC

Czym są dermokosmetyki

Dermokosmetyki - nazwa powstała z połączenia dwóch pojęć: kosmetyków i farmaceutyków.
Do dermokosmetyków najczęściej zaliczamy kremy przeciw starzeniu i kremy nawilżające.

Dermokosmetyki to produkty zawierające aktywne biologicznie substancje, które mają mieć działanie podobne do tych jakie mają leki.

Badania dermatologiczne faktycznie potwierdzają znacznie szersze działanie niż tylko to tradycyjne, związane z nawilżaniem (np. Chen et al1; Zettersten, Ghadially, Feingold, Crumrine & Elias, 19972).

Jednak pomimo doniesień o korzyściach jakie przynosi stosowanie dermokosmetyków, pojęcie to funkcjonuje tylko jako slogan marketingowy, tzn.

nie ma silnych dowodów, na to, że produkty tak oznaczone spełniają funkcję która jest sugerowana przez ich nazwę.
Dlatego to do konsumenta należy ocena istotności wszystkich przesłanek i podjęcia decyzji, czy warto więcej zapłacić za dermokosmetyki. Nazwa dermokosmetyki odnosi się tylko do produktów stosowanych miejscowo takich jak kremy, balsamy oraz maści.

Produkty, które są podobne w swoim działaniu, ale przyjmowane są doustnie noszą nazwę nutrikosmetyków. Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dermokosmetyki

Odświeżanie suchej skóry podczas zabiegów kosmetycznych

Posiadanie suchej skóry może sprawiać, że kobieta będzie musiała korzystać z różnych sposobów intensywnego nawilżania skóry żeby móc utrzymać ją w dobrym stanie. Jednak domowe sposoby nawilżania skóry nie zawsze są wystarczające, dlatego każda kobieta od czasu do czasu korzysta z pomocy kosmetyczek potrafiących intensywnie nawilżyć suchą skórę dzięki sięgnięciu po nowoczesne zabiegi kosmetyczne. Nawilżanie suchej skóry podczas przeprowadzanego zabiegu kosmetycznego polega na tym, że skóra nie tylko zostaje na nowo nawilżona, ale też odświeżona i zregenerowana. Poza tym kosmetyczka może wykorzystać przeprowadzany przez siebie zabieg do tego, aby skóra została odmłodniona i nabrała nowego blasku.
Jednocześnie będzie ona mogła doradzić swojej klientce, w jaki sposób może dbać o swoją skórę.
.
Dodane: 06-04-2017 04:02

Tagi: depilacja ząbki Depilacja woskiem

Widok do druku:

depilacja ząbki