Tworzone są wykorzystywane codziennie w procesie produkowaniu przeróżnych produktów. Druk takich etykiet spożywczych należy powierzyć firmie z odpowiednimi certyfikatów. Na szybko o druku.

Ogólne i wyspecjalizowane druki

etykiety spożywczeWspółczesny druk i metody druku wielkoformatowego i przemysłowego są dużo wyższej jakości niż kilka lat temu.
Postęp technologiczny i metodologiczny wspiął się na wyżyny i druk stał się jeszcze tańszy i dokładniejszy. Większość drukarni oferuje druki w niskich nakładach, druki cyfrowe i wielkoformatowe. Są też wyspecjalizowane drukarnie dla zamówień hurtowych oraz na nietypowych materiałach lub drukujące jedynie dany segment materiałów reklamowych jak np. naklejki wszelkiego typu.

Trzeba też wiedzieć, że nie każda drukarnia wydrukuje małe zamówienie, więc trzeba dobrze przeszukać rynek w poszukiwaniu takiej, która tanio zrealizuje nasze zlecenie.

Hurtowe zamówienia w drukarniach

etykiety spożywcze Wiele drukarni nastawionych jest jedynie na zamówienia hurtowe i nie realizują innych zleceń poniżej danego progu minimalnego zamówienia. Takie drukarnie często współpracują z wydawnictwami, firmami zajmującymi się reklamą oraz producentami różnych produktów.
Bywa też, że takie drukarnie realizują zlecenia na nietypowych materiałach lub specjalnymi tuszami. Takie zakłady poligraficzne szukają stałych klientów i to stanowi podstawę ich utrzymania i zarobków.

Zabezpieczenie druku przed czynnikami zewnętrznymi

Większość druków w nowoczesnej poligrafii zostaje w taki czy inny sposób zabezpieczona przed czynnikami zewnętrznymi np.
promieniami UV, które mogą powodować blaknięcie farby użytej do druku.
Proces ten nazywa się uszlachetnianiem druku i może odbywać się zarówno na niezadrukowanej jeszcze powierzchni jak i na gotowy produkcie. Istnieje wiele metod i sposobów na utwardzenie druku, a jedną z nich jest impregnowanie, czyli nic innego jak pokrycie druku specjalnym środkiem zabezpieczającym. Impregnat drukarski zabezpiecza druk oraz przedłuża jego trwałość. Obecnie prawie wszystkie drukarnie stosują jakąś metodę uszlachetniania druku nawet dla najtańszych zleceń..
Dodane: 30-09-2016 11:40

Tagi: druk naklejki poligrafia etykiety dtp etykieta

Widok do druku:

etykiety spożywcze