Drobna awaria

usługi informatyczne szczecin usługi informatyczne szczecinProcesor to mózg komputera i powie to praktycznie każdy, kto miał kontakt z tymi urządzeniami i wie co nieco o ich działaniu.
Jednak sam procesor to nie wszystko czego potrzebuje współczesny komputer do poprawnego działania.

Niestety lista komponentów współczesnego zestawu komputerowego jest dłuższa, a awaria jednego z nich uniemożliwia pracę na urządzeniu. Każdy z komponentów takich jak : Pamięć operacyjna, dysk twardy, karta graficzna; ma swoje zadania i ściśle współpracuje z pozostałymi komponentami w tym z procesorem, aby wykonać akcje zlecone przez użytkownika.

Dlatego właśnie nawet drobna awaria może być krytyczna dla działania komputera.

RAM- czym jest? Wikipedia odpowiada

RAM (od ang.
random-access memory), pamięć o dostępie swobodnym ? podstawowy rodzaj pamięci cyfrowej.
Choć nazwa sugeruje, że jest to każda pamięć o bezpośrednim dostępie do dowolnej komórki pamięci (w przeciwieństwie do pamięci o dostępie sekwencyjnym, na przykład rejestrów przesuwnych), ze względów historycznych oznacza ona tylko te rodzaje pamięci o bezpośrednim dostępie, w których możliwy jest wielokrotny i łatwy zapis, a wyklucza pamięci ROM (tylko do odczytu) i EEPROM, w których zapis trwa znacznie dłużej niż odczyt, mimo że w ich przypadku też występuje swobodny dostęp do zawartościŹródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/RAM

Czy naprawa systemu to prosta rzecz?

Naprawa systemu operacyjnego lub usuwanie wirusów może wydawać się najłatwiejszą rzeczą do zrobienia w serwisie komputerowym.
Jednak nie jest to takie proste jak mogłoby się wydawać.

Często klient chce aby zgrać mu dane i ich nie czyścić, a niestety w przypadku zawirusowania możemy również przenieść zainfekowane pliki na nowa instalacje systemu i problem powróci. Jest jeszcze kwestia instalacji sterowników, co nie zawsze przebiega tak jakbyśmy tego chcieli.

Zdarza się, że jakiś sterownik nie chce się zainstalować i trzeba szukać starszej wersji, która mogłaby się poprawnie zainstalować na komputerze.
.
Dodane: 12-02-2017 04:43

Tagi: informatyka serwis komputerowy szczecin obsługa firm