Definicja klimatyzacji solarnej

klimatyzacja gdańsk klimatyzacja gdańsk
Klimatyzacja solarna ? system klimatyzacji (chłodzenia), który wykorzystuje energię słoneczną. Klimatyzacja solarna może być oparta na konwersji fototermicznej pasywnej, konwersji fototermicznej aktywnej i konwersji fotowoltaicznej (światło słoneczne zamieniane na energię elektryczną).
Wykorzystanie energii słońca w klimatyzacji zwiększa bezpieczeństwo energetyczne poprzez ograniczenie importu surowców energetycznych oraz pozwala rozwijać innowacje technologiczne, Zielone miejsca pracy i zieloną gospodarkę.

Klimatyzacja słoneczna będzie odgrywać coraz większą rolę w projektowaniu budynkach zeroenergetycznych. Rozwój klimatyzacji solarnej zapobiega letnim black-outom energetycznym, poprzez ograniczenie wykorzystania energii elektrycznej z sieci.

Klimatyzacja solarna stanowi najefektywniejsze wykorzystanie kolektora słonecznegoŹródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Klimatyzacja_solarna

Dobór klimatyzacji - ważna rzecz

Odpowiedni dobór klimatyzacji to równie ważna sprawa jak odpowiedni montaż instalacji.

Co ma znaczenie przy wyborze klimatyzacji? Przede wszystkim rozmiar pomieszczenia/pomieszczeń, które mają być klimatyzowane.

To najważniejszy czynnik, który wpływa na rodzaj i moc urządzenia. Drugą kwestia są możliwości podłączenia klimatyzacji stacjonarnej, ale do tego potrzebni są już fachowcy od montażu.

No i ostatnia kwestia do budżet kupującego.

Mając te rzeczy bez problemu uda się znaleźć optymalne rozwiązanie.

O klimatyzacji na różne sposoby

Klimatyzowanie pomieszczeń biurowych podnosi efektywność pracowników- przynajmniej tak mówi wiele badań prowadzonych przez lata.
Ale sam klimatyzator to za mało, bo trzeba go odpowiednio wymiarować i dobrać jego moc oraz typ urządzenia do pracy w danym pomieszczeniu. W przypadku instalowania klimatyzacji na cały budynek opłaca się zainwestować w mechaniczną wentylację połączoną z klimatyzacją. W przypadku pojedynczych pomieszczeń stosuje się kurtyny i zewnętrzny klimatyzator.
Duże też zależy od naszego budżetu.
Więc w przypadku zakładania klimy warto sięgnąć po poradę specjalisty..
Dodane: 22-02-2017 03:31

Tagi: klimatyzacja serwis klimatyzacji klima Gdańsk

Widok do druku:

klimatyzacja gdańsk