thuje kujawsko pomorskie

W ogrodzie nie mogą być tylko kwiaty, czy drzewka owocowe, dobrze wyglądają również rośliny typu .

Doskonale wypełnią miejsce w ogrodzie, mogą posłużyć za żywopłot i zazwyczaj są łatwe w pielęgnowaniu.

Dziki ogród - Wikipedia

Dziki ogród ? nurt w ogrodnictwie zapoczątkowany przez Williama Robinsona (1938-1935). Przełom w sztuce i projektowaniu ogrodów zapoczątkowany w Anglii. Autor zalecał stosowanie go zarówno do ogrodów prywatnych jak i publicznych.
Ta 'dzikość' nie propagowała nieporządku i chaosu panującego w ogrodzie oraz stosowania wyłącznie gatunków rodzimych ? dziko rosnących.

Była to natomiast sztuka mieszanina roślin dzikich oraz uprawianych (także tropikalnych i subtropikalnych), które mogły przetrwać na dworze cały rok, w warunkach zbliżonych do naturalnych np.

na terenach podmokłych. Dziki ogród poprzez swoja formę miał na celu pokazanie indywidualnego piękna roślin w zależności od układu. W Niemczech idee 'dzikiego ogrodu' propagował Karl FoersterŹródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dziki_ogród

Jak dbać o tuje

Kupujemy drzewka ozdobne, jednak nie zawsze wiemy kiedy i jak je zasadzić.
Często wybór pada na żywotnika, potocznie znanego jako tuja.

Te rośliny są dość wytrzymałe i dobrze się adaptują, jednak pod jednym warunkiem: muszą być zdrowe.

W marketach niestety drzewka są w złej kondycji i zamierają szybko po posadzeniu.

Co do stanowiska w którym posadzimy tuję to powinniśmy wybrać stanowisko słoneczne, ale i osłonięte od wiatru.
Ponieważ te rośliny nie lubią być wystawiane na duże nasilenie wiatru, szczególnie zimą. W kwestii pory sadzenia to tuje można sadzić od początku wiosny do późnej jesieni, pod warunkiem, że jest w miarę ciepła. Tuje potrzebują dość dużo miejsca na swój rozwój i wzrost.

Często sadzimy je na żywopłot, więc minimalna odległość powinna wynosić około 40 cm. Na szczęście tuje nie są szczególnie wymagające w pielęgnacji, przynajmniej przez pierwsze lata wzrostu.

Później należy je jedynie przycinać do odpowiednich rozmiarów.

Ogród i jego konserwacja

thuje kujawsko pomorskie Ogród to wspaniała rzecz, można w nim zrobić grilla, wypocząć po ciężkim dniu oraz ogólnie podziwiać jego wygląd.

Jednak ogród to tez obowiązki i przymus wykonywania pewnych czynności, aby utrzymać go w należytym stanie.

Dużo zależy od naszego czasu, ponieważ ogród to na prawdę pochłaniacz czasu. Można próbować stworzyć ogród dla siebie i swojego rozkładu zajęć, aby nie pochłaniał nam zbyt dużo czasu.

Należy wybierać rośliny wieloletnie i wytrzymałe na szkodniki, złe warunki pogodowe oraz takie, których nie trzeba często przycinać.

Taki ogród też może wyglądać zdumiewająco i to przy mniejszym wysiłku..

Dodane: 05-10-2016 11:13

Tagi: ogród tuja thuja krzewy drzewka ogrody

Widok do druku:

thuje kujawsko pomorskie