Praca spycharek W pracy spycharek rozróżnia się 3 fazy: faza odspajania gruntu (nóż lemiesza poniżej płaszczyzny jazdy) sposobem płaskim ? lemiesz przez całą drogę odspajania opuszczony jest na tę samą głębokość sposobem schodkowym ? lemiesz na drodze odspajania dwu- lub trzykrotnie zmienia głębokość (na mniejszą) faza przesuwania urobku (nóż lemiesza w poziomie płaszczyzny jazdy) przesuwanie czołowe3 płaskie ? płaszczyzna przesuwania w płaszczyźnie terenu korytowe ? płaszczyzna przesuwanie poniżej płaszczyzny terenu (wydajność większa nawet o 100%) przesuwanie boczne faza rozładunku (nóż lemiesza powyżej płaszczyzny jazdy) k p s = 1 ? l ? ( 0.01 ? 0.05 ) \displaystyle k_ps=1-l\cdot (0.01\pm 0.05) \displaystyle k_ps=1-l\cdot (0.01\pm 0.05) Sposoby zmniejszania strat bocznych: przesuwanie korytowe metoda zwałów pośrednich ? drogę przesuwu dzieli się na 25-30 m odcinki zmiana toru przesuwu tak, żeby podczas kolejnego cyklu zgarniać materiał stracony w poprzednim stosowanie dwóch spycharek jadących w niewielkiej odległości Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Spycharka
Jedną z nich jest zaopatrzenie się w niezbędne materiały oraz urządzenia.
O ile wiertarkę, czy nawet betoniarkę można wybrać w miarę łatwo, o tyle już wybór takiego sprzętu jak maszyny budowlane może sprawiać nam znaczące kłopoty.
Dlatego w tym zakresie warto w całości sprawę powierzyć w ręce specjalistów, a więc w ręce firmy budowlanej, która nie tylko wykonuje wszystkie niezbędne prace na placu budowy, ale także posiada niezbędne wyposażenie ? w tym sprzęt, za pomocą którego może zrealizować je znacznie szybciej.
Takie maszyny są zarówno maszynami niewielkich rozmiarów, jak i maszynami bardziej ogromnymi, wykorzystywanymi podczas przeprowadzania różnego rodzaju prac budowlanych.
Najważniejsze jest, aby były to sprawnie działające maszyny, które nie będą ulegały żadnym awariom. Jednak w razie ich wystąpienia można sięgać do dobre części do maszyn budowlanych, które mogą być kupowane lub wypożyczane w firmach budowlanych.