listwy przysufitowe

Listwy przysufitowe mogą być ozdobą mieszkania urządzonego w stylu klasycznym.
Zobacz:

Niby mało ważne, a robi różnice

listwy przysufitowe Bardzo ważnym i często lekceważonym elementem wykończenia wnętrza są listwy przypodłogowe.

Najczęściej są dobierane pod odcień podłogi.

I źle są dobierane, ponieważ dużo lepiej wyglądają listwy białe, lub w kolorze ściany.
Jest coraz więcej na rynku firm produkujących listwy mdf - jest to materiał bardzo trwały i estetyczny, można je malować.
Polecam pooglądać zdjęcia różnych wnętrz - te z białymi listwami naprawdę prezentują się lepiej i dominują w czasopismach o wnętrzach.

Sztukateria ? zapomniana metoda wykańczania budynków

Nasz dzisiejszy świat rozwija się w niesamowitym tempie, za czym wiele osób nie jest w stanie nawet nadążyć, nie mówiąc już o poznawaniu wszystkich nowości pojawiających się w naszym życiu.
Nie lada wyzwaniem jest bycie ekspertem choćby w znaczącej części dziedzin życia, nie mówiąc już o wszystkich. Weźmy dla przykładu branżę budowlaną, która przeżywa prawdziwy rozkwit w ostatnich latach.

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, czym jest sztukateria, a więc metoda wykańczania wnętrz oraz ścian zewnętrznych budynków.

W tej technice wykorzystuje się specjalistyczny, gipsowy rodzaj tynku, rzeźbiąc wyjątkowe wzory oraz formy.

Nie da się ukryć, że jest to rodzaj wykończenia ścian dla nieco bardziej wymagających osób.

Stiuk - z Wikipedii

Stiuk ? materiał zdobniczy w postaci tynku szlachetnego, mieszanina gipsu, wapienia i drobnego piasku lub pyłu marmurowego, łatwa do formowania, szybko twardniejąca.
Często barwiona na różne kolory, nakładana na podłoże (ściany i elementy architektoniczne), gładzona i polerowana po wyschnięciu.

Używana najczęściej we wnętrzach budowli. Gotowy stiuk często imitował marmur.

Stosowany do wykonywania tynków, rzeźb pełnoplastycznych, płaskorzeźbionej dekoracji ściennej (sztukateria). Znany był w okresie starożytności (starożytny Rzym), wczesnego chrześcijaństwa, sztuce mauretańskiej, rozpowszechniony w czasach renesansu i baroku. Stanowił także podstawowy materiał w ornamentyce i architekturze Majów.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Stiuk.
Dodane: 06-10-2016 10:13

Tagi: listwy listy przysufitowe przysufitowe

Widok do druku:

listwy przysufitowe