rekreacja na świeżym powietrzu

Rozwój dziecka poprzez zabawę

Coraz bardziej popularnym sposobem na rozwijanie różnych umiejętności naszego dziecka jest wspólna gra, która wymaga pewnego wysiłku intelektualnego od naszej pociechy.
Istnieje mnóstwo gier i zabaw dla dzieci, w których mogą uczestniczyć także dorośli, a które mają bardzo pozytywny wpływ na późniejszy rozwój dziecka. Trzeba przyznać, że wspólne układanie puzzli czy na przykład gra w statki to idealny sposób na to, aby rozwijać intelektualnie nasze dziecko. Oczywiście, warto zadbać także o rozwój fizyczny naszej pociechy i korzystać ze sposobów na rekreację na powietrzu ? tutaj dobrym rozwiązaniem będzie na przykład uprawianie sportu z dzieckiem czy gra między innymi w klasy czy w gumę.

Rekreacja w Wikipedii

rekreacja na świeżym powietrzu
Rekreacja, aktywny wypoczynek (łac.
recreo ? odnowić, ożywić) ? forma aktywności umysłowej lub fizycznej podejmowana poza obowiązkami zawodowymi, społecznymi, domowymi i nauką.
Stosowana w celu odpoczynku i rozrywki. W architekturze ? potoczne określenie przestrzeni w budynku szkolnym lub na jego zewnątrz przeznaczone na wypoczynek uczniów w przerwach międzylekcyjnych Przyczynia się ona do rozwoju zainteresowań i osobowości, podwyższenia aktywności fizycznej, rozładowania napięcia nerwowego oraz zapobiega chorobom cywilizacyjnym.
Rekreacja z założenia jest aktywnością dobrowolną.
Jej formy wynikają głównie z typu zainteresowań i miejsca pobytu człowieka.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Rekreacja

Bezpieczeństwo placu zabaw - Cytat z Wikipedii

Większość wypadków, jakie zdarzają się na placach zabaw, wynika ze złej konserwacji, źle zaprojektowanej konstrukcji urządzenia, niewłaściwej strefy bezpieczeństwa, lub nieodpowiedniego podłoża. Najnowsze normy zawierają regulacje w zakresie stref bezpieczeństwa i materiałów, z jakich powinno być wykonane podłoże, dla różnych rodzajów wyposażenia placów zabaw.
W pewnych - określonych przepisami - przypadkach, strefy bezpieczeństwa sąsiadujących ze sobą urządzeń mogą się przecinać.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Plac_zabaw.
Dodane: 10-12-2016 05:47

Tagi: zdrowie gry rekreacja ruch zabawy dzieci