To trudne pytanie, ale zawsze przed pierwszą wizytą można uzyskać wiele informacji na przykład w przychodni.
Kiedy dostaniemy skierowanie na konkretne badanie najczęściej dostajemy także ewentualną listę rzeczy, czynności, które trzeba zrobić przed wybraniem się do lekarza.
To kluczowe aby badanie mogło być przeprowadzone w sposób staranny, z zachowaniem odpowiedniej staranności, właściwie zrealizowane co przyczyni się do poprawy stanu zdrowia i da możliwość na szybkie zdiagnozowanie potencjalnej choroby.Na początku XXI wieku w Ameryce Północnej i Europie Zachodniej kardiologię praktykuje się nie tylko w klinikach, ale także w praktykach lekarzy, podczas gdy jeszcze w latach 60.
XX wieku zajmowano się nią tylko w klinikach uniwersyteckich i niewielu centrach specjalistycznych.
W 1999 w USA pracowało już około 14000 kardiologów. Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kardiolog
Pierwszym wczesnym urządzeniem do bezkrwawego mierzenia ciśnienia krwi był sfigmograf skonstruowany przez niemieckiego fizjologa Karla von Vierordta (1818-1884). Pierwszy sfigmomanometr został wynaleziony przez austriackiego patologa Samuela Siegfrieda Karla Rittera von Bascha (1837-1905)..W 1896 włoski lekarz Scipione Riva-Rocci opisał prosty przyrząd do mierzenia ciśnienia krwi z mankietem nakładanym na ramię, który został udoskonalony przez Harveya Williamsa Cushinga.Metoda pomiarowa została rozwinięta w 1905 przez lekarza wojskowego Mikołaja Siergiejewicza Korotkowa.
Pomiar wykonywany metodą Riva-Rocci nazywany jest RR.Obecnie powszechnie stosuje się pomiar ciśnienia metodą Korotkowa, niewłaściwie określany również jako RR. Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kardiolog