protetyk rybnik
Co szkodzi naszym zębom

Co niszczy nasze zęby? Próchnica jest chorobą cywilizacyjną tak starą, że stanowiła jedną z głównych przyczyn śmierci ludzi pierwotnych.
Dzisiaj na szczęście stomatologia jest świetnie rozwiniętym działem medycyny, więc współcześnie nikt z tego powodu nie umiera.
Również fakt, że myjemy zęby i mamy świadomość tego, że należy o nie dbać, znacznie poprawia nasz ogólny stan zdrowia.
Wracając do pytania - zęby psują bakterie, które żywią się cukrem.
Poza tym nasze szkliwo jest również osłabiane przez kwasy, przez co traci swoją wytrzymałość.
To zła wiadomość dla tych, którzy lubią sałatki i wino. Jednak nie musimy rezygnować z tych przyjemności - warto po prostu częściej myć zęby i odwiedzać regularnie swojego stomatologa.
Definicja stomatologii
Stomatologia, dentystyka (gr.
stoma ? usta + gr.
logia ? nauka; łac. dens ? ząb) - dział medycyny zajmujący się funkcjonowaniem, patologiami i leczeniem zębów, przyzębia, języka, błony śluzowej i innych tkanek jamy ustnej oraz ją otaczających a także stawu skroniowo-żuchwowego człowieka.
Za najwcześniejsze znaleziska archeologiczne świadczące o istnieniu tej dziedziny nauki uważa się pochodzące sprzed 9-7,5 tys. lat czaszki z zębami posiadającymi ślady borowania, znalezione w miejscowości Mehrgarh w Pakistanie. Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Stomatologia
Implanty zębów - co to jest?
Implanty stomatologiczne (wszczepy śródkostne) ? protezy stosowane w celu odbudowy utraconego uzębienia.
Wykonane są z tytanu, który jest metalem obojętnym dla organizmu i nie ma wpływu na zdrowie. Implanty stomatologiczne są produkowane w różnych kształtach, wielkościach i mogą mieć różnie modyfikowaną powierzchnię.
Implantologia jest alternatywą dla klasycznych rozwiązań protetycznych.
Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Implanty_stomatologiczne.